Referendum – Nové Město nad Metují

PODĚKOVÁNÍ PŘÍPRAVNÉHO VÝBORU ZA POŘÁDÁNÍ MÍSTNÍHO REFERENDA

Vážené dámy a pánové  

   Místní referendum v Novém Městě nad Metují mělo vysokou účast ( 3.453 osob) a skončilo jednoznačným vítězstvím obchvatu.  Hlasovalo pro něj přes 61%  voličů. Referendum je tudíž nejenom platné, ale dokonce pro orgány města závazné. Nyní je na řadě město a jeho zastupitelstvo, které musí umístit do územního plánu pro obchvat územní rezervu a dále prosazovat tuto změnu do krajských dokumentů.

    Jménem Přípravného výboru vám strašně moc děkujeme za vaši podporu a pomoc při uskutečnění našeho cíle – město pro život bez kamionů.  Moc si toho vážíme. 

    Budeme dále pracovat a tlačit na nové zastupitelstvo, aby bezodkladně dělalo další kroky a budeme rádi, když nám v tom i nadále budete nápomocni.  

 

Přípravný výbor na pořádání místního referenda

              v Novém Městě nad Metují

Ing.Václav Zilvar

zmocněnec

vaclav@zilvar.cz  tel.737221180

 

 

 

 ANO pro obchvat, byla ta správná a logická varianta pro budoucnost našeho města a našich dětí.

Pan starosta je opět jiného názoru

VYJÁDŘENÍ PANA STAROSTY K VÝSLEDKU REFERENDA

V referendu o vedení tranzitní dopravy se většina přiklonila k obchvatu

Nové Město nad Metují – Celkem 3453 oprávněných osob se včera a dnes zúčastnilo místního referenda o variantě řešení tranzitní dopravy v Novém Městě nad Metují. Více než 61% zúčastněných se kladně vyslovilo pro to, aby orgány města žádaly ukončení prací na realizaci stavby přeložky I/14 v navrženém dopravním koridoru Vladivostok – okolo nádraží ČD – pod Malecím – nad Vrchoviny a začaly prosazovat v dokumentech územního plánování podmínky pro vytvoření jižního obchvatu města na trase Spy – Vladivostok – Osma – Nahořany.

včera 19:39

SDÍLEJ:

Místního referenda se zúčastnilo pčes 44% oprávněných voličů, čímž byla splněna zákonem stanovená podmínka účasti alespoň 35% oprávněných osob. Rozhodnutí referenda je tedy platné. “Já ten výsledek beru s respektem. Sice bude možna trochu problém v tom, že není úplně jasné, co přesně se tím jižním obchvatem myslí, ale bude to věc nového zastupitelstva. Nevidím ale problém v tom výsledek referenda respektovat,” okomentoval krátce po sčítání hlasů rozuzlení referenda novoměstský starosta Petr Hable. Jeho variantou budoucnosti ale jižní obchvat není. “Jsem realista, a vím že jižní obchvat v jakékoliv variantě bude těžko realizovatelný. Ale když se pro to většina rozhodla, tak se na tom bude pracovat – v tom problém nevidím,” ujistil starosta, který neopomněl dodat, že problém ale viděl v manipulaci přípravného výboru s občany. “Tam zaznívaly natolik nefér věci, že si myslím, že referendem to jen tak neskončilo.” Autor: Jiří Špreňar Zveřejněno na www.denik.cz dne 6.9.2018

Zanechat komentář

Prosíme o komentáře pouze k tématu, o vyplnění řádků označených hvězdičkou, Vaše e-mail adresy nebudou zveřejněny, zároveň si vyhrazujeme právo komentáře, které jsou jiné vymazat